Ką svarbu žinoti, renkantis langų uždengimus?

Renkantis langų uždengimus, svarbu atsižvelgti į kelis svarbius faktorius, kad būtų pasirinktas tinkamiausias variantas atitinkantys jūsų poreikius ir interjerą. Taigi, visų pirma, reikia apsispręsti kokius uždengimus rinksitės: roletus ar žaliuzes. Po to svarbūs ir kiti faktoriai.

Matmenys. Pirmiausiai svarbu nustatyti tinkamus roletų matmenis. Matmenys turi būti nustatyti tiksliai, kad būtų užtikrintas tinkamas montavimas. Matuojant plotį reikia atsižvelgti ne tik į paties lango ar durų išorinį plotį, bet ir į sienų storį bei galimybę įdiegti montavimo mechanizmą.

Funkcionalumas. Pasirenkant roletus svarbu apgalvoti, kokia bus jų pagrindinė funkcija. Ar reikės reguliuoti šviesos srautą, užtikrinti privatumą ar galbūt apsaugoti patalpas nuo šilumos ir kitų oro sąlygų? Atsakęs į šiuos klausimus galėsite lengviau pasirinkti tarp skirtingų roletų tipų - šviesą reguliuojančių, šilumą izoliuojančių ar privatumą užtikrinančių.

Medžiaga. Roletų medžiaga taip pat yra svarbus kriterijus. Tai gali būti įvairių spalvų ir tekstūrų audinys, plastikas ar medis. Pasirenkant roletų medžiagą svarbu atsižvelgti į interjero stilių bei jo savybes, nes medžiaga gali labai įtakoti patalpos išvaizdą.

Montavimas. Roletų montavimo tipas taip pat gali įtakoti jų pasirinkimą. Yra galimybė pasirinkti tarp langų uždengimų, kurių tvirtinimas nepriklauso nuo lango ar durų konstrukcijos, nes tvirtinama ant sienos ar angoje, arba rinktis montuojamus roletus, kurie yra tvirtinami ant lango ar durų rėmo.

Pasirinkę tinkamus langų uždengimus, ne tik pagerinsite savo patalpos išvaizdą, bet ir suteiksite sau patogumą bei funkcionalumą. Todėl svarbu atidžiai apgalvoti visus minėtus faktorius ir pasirinkti roletus, kurie geriausiai atitiks jūsų poreikius.